Informacje dot. projektu 01.12.2016

Dyrektor Szpitala Powiatowego im. prof. Romana Drewsa w Chodzieży informuje, że Szpital zrealizował Projekt :   „Wsparcie osób starszych i niesamodzielnych poprzez rozbudowę pionu rehabilitacji i zakup sprzętu medycznego w Szpitalu Powiatowym w Chodzieży”  dofinansowany z funduszy Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Jak informowano już wcześniej 30 kwietnia 2016 roku zakończono realizację Projektu: „Wsparcie osób starszych i niesamodzielnych poprzez rozbudowę pionu rehabilitacji i zakup sprzętu medycznego w Szpitalu Powiatowym w Chodzieży”  dofinansowanego z funduszy Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Osiągnięto wszystkie zaplanowane wskaźniki- wiele z nich znacznie przekroczono- oraz zrealizowano cele założone w Projekcie. Od końca kwietnia Pacjenci są przyjmowani  w nowy oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej w Chodzieży . Przeniesiono również do nowej lokalizacji  rehabilitację ambulatoryjną. Dzięki temu scalono pion rehabilitacyjny w jednej lokalizacji. Pozwala to na lepsze wykorzystanie nowoczesnego sprzętu zakupionego w ramach Projektu oraz na efektywną organizację pracy  wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej. Dzięki realizacji Projektu znacząco poprawiły się warunki pobytu Pacjentów

w oddziale w stosunku do wcześniejszej lokalizacji oddziału w Szamocinie. Aby upewnić się ,że poprawa komfortu pobytu została przez Pacjentów zauważona przeprowadzono wywiady z Pacjentami dotyczące oceny warunków hospitalizacji w oddziale rehabilitacji ogólnoustrojowej.

Oto co powiedzieli nam rozmówcy:

  1. Mężczyzna: Jestem bardzo zadowolony z pobytu w oddziale. Sala chorych w porównaniu do Szamocina jest luksusowa. Jest dużo nowego sprzętu, a personel jest bardzo pomocny Pacjentowi. Zalecone zabiegi pomagają mi, czuje się coraz sprawniejszy.
  2. Kobieta: Jestem pacjentką tego oddziału regularnie  od 2005 roku, kiedy przeżyłam poważny wypadek samochodowy. Lekarze wątpili w to , czy będę w ogóle chodziła. Po licznych operacjach trafiłam na oddział rehabilitacji w Szamocinie. Tam postawiono mnie na nogi. Początkowo chodziłam  z trudem, w balkoniku po kilka kroków. Obecnie poruszam się samodzielnie, czasem tylko wspomagam się kulą. Dzięki rehabilitacji jestem samodzielna      i niezależna. Warunki w Chodzieży są rewelacyjne, ale na Szamocin tez nie narzekam, bo tyle   dobrego dla mnie zrobiono. Był tam też park, gdzie można było pospacerować po zabiegach.
    Personel jest wspaniały i sprzęt nowoczesny. Takie odziały są bardzo potrzebne dla ludzi po wypadkach i schorowanych.

Rozmiar czcionki