Zdrowa Sobota – Chodzież – Rynek 22.08.2015

Zdrowa sobota – 22.08.2015 w Chodzieży

Informacja o uczestnictwie Szpitala Powiatowego w Chodzieży w festynie: „Zdrowa Sobota” na Rynku Chodzieskim w dniu 22.08.2015 w godzinach od 10.00- 16.00.

W dniu 22.08.2015 na Rynku Chodzieskim odbył się dla mieszkańców powiatu chodzieskiego festyn : „Zdrowa Sobota” , w którym uczestniczyli pracownicy Szpitala Powiatowego w Chodzieży w celu promocji i informacji o realizowanym przez Szpital Projekcie. O godzinie 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, którego dokonał Mieczysław Augustyn Senator RP oraz Pani Poseł RP Maria Małgorzata Janyska. W trakcie części oficjalnej Pani Aleksandra Ćwikła- Kierownik Projektu przedstawiła najważniejsze informacje o Projekcie- jego tytuł, mechanizmy finansowania oraz celei zadania ,które będą realizowane w jego ramach. Prezentacja Pani Dyrektor bardzo zainteresowała Panią Poseł , która gorąco pogratulowała Szpitalowi pozyskania środków z Mechanizmów Finansowych Norweskiego i EOG oraz po zakończeniu części oficjalnej udała się na plac budowy.

W międzyczasie w trzech stoiskach Szpitala panował bardzo duży ruch. Uczestnicy festynu chętnie zgłaszali się do lekarza specjalisty w ortopedii i traumatologii narządów ruchu- Michała Czosnowskiego , który udzielił w czasie festynu 25 porad lekarskich. W drugim stoisku pracowało trzech fizjoterapeutów, którzy wykonywali badania, pokazywali ćwiczenia oraz udzielali wskazówek zgłaszającym się osobom z dolegliwościami narządu ruchu. Fizjoterapeuta wygłosił również pogadankę na temat profilaktyki schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa. W tym stoisku udzielono wskazówek i instrukcji 83 osobom. W trzecim stoisku pracowały trzy pielęgniarki , które zmierzyły ciśnienie tętnicze krwi u 107 osób oraz pobrały krew na badanie poziomu cukru u 87 osób. Wygłoszono również dla zainteresowanych pogadankę na temat życia z cukrzycą. W festynie aktywnie uczestniczył Zespół Zarządzający Projektem, który cały czas zachęcał uczestników festynu do odwiedzenia naszych stoisk, udzielał informacji o Projekcie i źródłach jego finansowania oraz rozdawał materiały promocyjne : ulotki i długopisy z logami Funduszy Norweskiego i EOG. Organizator zadbał również o odpowiednia wizualizację stoisk. Wydarzenie zostało uwiecznione na zdjęciach oraz sfilmowane jako materiał do filmu promocyjnego o Projekcie.

Fotogaleria – Zdrowa Sobota Chodzież 22.08.2015