Dożynki Gminy Chodzież 29-08-2015 – Milcz

W dniu 29.08.2015 w Milczu odbyły się dla mieszkańców powiatu chodzieskiego Dożynki Gminy Chodzież, w których uczestniczyli pracownicy Szpitala Powiatowego w Chodzieży w celu promocji i informacji o realizowanym przez Szpital Projekcie. Na Dożynki przygotowano trzy stoiska:

• dla lekarza,
  • dla fizjoterapeutów
  • dla pielęgniarek.

We wszystkich stoiskach Szpitala panował bardzo duży ruch. Uczestnicy Dożynek chętnie zgłaszali się do lekarza medycyny specjalizującego się w ortopedii i traumatologii narządów ruchu- Michała Najderka , który udzielił w czasie festynu 17 porad lekarskich. W drugim stoisku pracowało trzech fizjoterapeutów, którzy wykonywali badania, pokazywali ćwiczenia oraz udzielali wskazówek zgłaszającym się osobom z dolegliwościami narządu ruchu. Fizjoterapeuta wygłosił również pogadankę na temat profilaktyki schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa. W tym stoisku udzielono wskazówek i instrukcji 76 osobom. W trzecim stoisku pracowały trzy pielęgniarki , które zmierzyły ciśnienie tętnicze krwi u 217 osób oraz pobrały krew na badanie poziomu cukru u 176 osób. Wygłoszono również dla zainteresowanych pogadankę na temat życia z cukrzycą.

W Dożynkach aktywnie uczestniczył Zespół Zarządzający Projektem, który cały czas zachęcał uczestników Dożynek do odwiedzenia naszych stoisk, udzielał informacji o Projekcie i źródłach jego finansowania oraz rozdawał materiały promocyjne : ulotki i długopisy z logami Funduszy Norweskiego i EOG. Organizator zadbał również o odpowiednia wizualizację stoisk. Wydarzenie zostało uwiecznione na zdjęciach oraz sfilmowane jako materiał do filmu promocyjnego o Projekcie.

Fotogaleria z Dożynek Gminy Chodzież 29.08.2015 w Milczu